Apie mane

Susipažinkime

Daugiau nei 15 metų praleidau dirbdama įmonėse, iš jų 12 metų vadovaujančiose pozicijose. Dirbau komandose atidarant tarptautinius tinklus Lietuvoje ir už Lietuvos ribų.

Man puikiai pažįstamas organizacijos vidus iš įvairių pozicijų. Buvau darbuotoja, vadove, taip pat dirbau įmonės pasitikėjimo žmogaus („psichologės“) pozicijoje. Taigi pažįstami iššūkiai, su kuriais susiduria organizacija motyvuodama savo darbuotojus.

2012 metais parašiau magistrinį darbą laimės darbe tema. Atlikau tyrimą Lietuvos mastu siekiant suprasti, kaip Lietuvos įmonių vadovai ir darbuotojai supranta laimę darbe, kas juos motyvuoja. Ši tema man asmeniškai rūpėjo, todėl pasinėriau į ją visa galva ir likau joje aktyvi iki šiol.

Nuo 2015 metų vedu asmenines konsultacijas žmonėms, kurie susiduria su iššūkiais asmeniniame gyvenime ar savo veikloje, nepasitenkinimu, konfliktinėmis situacijomis, neįvertinimo jausmu, prasmės paieškomis, galiausiai abejonėmis, ar tikrai žino, ko nori iš gyvenimo ir/ arba ar tai, kuo užsiima, ir yra tai, ką nori iš tikrųjų daryti.

Nuo 2018 metų pradėjau vesti mokymus ir įmonių darbuotojams sąmoningumo, asmeninės atsakomybės temomis, taip pat vedu “The Passion Test for Business” metodika paremta mokymus siekiant išsigryninti įmonės misiją, vertybes apjungiant visos įmonės darbuotojus, suteikiant galimybę kiekvienam rasti savo “kodėl”.

Šalia vadybinio išsilavinimo baigiau koučingo studijas (Professional Coach ICU), psichologinių krizių įveikimo (HEPI), taikomosios organizacijos psichologijos ir lyderystės programas (ISM vadovų magistrantūra). Nepale, budistų vienuolyne studijavau vienuolių dėstomas programas apie pažintį ir darbą su savo emocijomis. Nuolat gilinu savo žinias kasdieninėmis praktikomis, saviugdos ir mentorystės programomis su savo mokytojais.

Esu sertifikuota „The Passion Test“ metodikos trenerė, kurios mokiausi gyvai iš autorių Janet Bray Attwood ir Chris Attwood (jų knyga “The Passion Test” pateko į labiausiai perkamų “New York Times” knygų sąrašą). Ši metodika turi atskiras programas skirtas individualiai žmogui, įmonės vadovui ar savininkui, taip pat komandoms ar visai organizacijai. 

Asmeninėse konsultacijose naudoju emocijų paleidimo techniką (bene pačią efektyviausią keičiant įsitikinimus, atpalaiduojant jausmus, įtampas, stresą), BG5 metodiką bendram savo veiklos tipo pažinimui, sprendimų strategijai, B. Katie metodiką „The Work“ skirtą minčių kvestionavimui, požiūrio plėtimui, taip pat naudoju efektyviausias koučingo technikas skirtas transformacijoms.

Mano kelionė į saviugdą prasidėjo dar paauglystėje. Pirmiausia tai buvo vaistai sau, nes nepasitikėjau savimi, visada jaučiausi prasčiausia būdama tarp geriausių, bijojau auditorijos, raudonuodavau, bijojau išsakyti savo nuomonę.  Norėjau studijuoti psichologiją, tačiau suaugusiems tai atrodė nelabai rimtas pasirinkimas, o man tuomet menkai savimi pasitikinčiai moksleivei, suaugusiųjų nuomonė atrodė teisingesnė. Taigi pasirinkau tai, kas buvo tuomet populiaru – vadybą.

Iš šono žiūrint visai neblogai dėliojosi karjera bei džiugino pasiekimai: 24 metų gavau pirmąsias vadovaujančias pareigas, 26 metų pradėjau studijuoti vadovų magistrantūros studijose ISM universitete, vėliau tęsiau savo karjerą tarptautinėje kompanijoje atidarant parduotuvių tinklą Lietuvoje. Tačiau labai gerai atsimenu kasdieninį vidinį dialogą su savimi, pastangas pateisinti kitų lūkesčius, kaltės jausmą, nuolatines abejones savo pasirinkimais, lūkesčius vadovui, komandai ir panašiai. Taigi su šiuo požiūriu, griaužiančiu mane pačią iš vidaus, daugiau nei dešimtį metų dirbau, vadovavau ir nuolat pervargdavau. Ir tikrai ne fiziškai, o emociškai.

Ilgainiui supratau, kad tokių kaip aš – milijonai. Ir kad įmonėse gausu įvairiausių mokymų, išskyrus pačių svarbiausių, tokių, kurie padėtų augti žmogaus vidiniam stuburui – saugumui, drąsai pasakyti savo nuomonę, drąsai išgirsti „Ne“, drąsai pasiūlyti savo idėjas, tikėjimui savimi, atsakomybės prisiėmimui. Tokių mokymų, kokių aš pati sau nuolat ieškojau, kas tuomet kasdienines problemas ir iššūkius būtų darę paprastesniais bei malonesniais spręsti.

Šią dieną vedamais mokymais įmonėms, mentoryste ir konsultacijomis siekiu ilagalaikio rezultato ir pokyčių, lydint darbuotojus tame kelyje. Mano tikslas – laimingi žmonės, motyvuoti, įkvėpti, atradę prasmę tame, ką daro, prisiimantys atsakomybę už rezultatą, kurį turi – finansinį, atmosferos darbe, galimybių. Todėl savo vedamais mokymais ir individualiomis konsultacijomis pirmiausia kreipiu dėmesį į pačio darbuotojo atsakomybę savo mintims, savo elgesiui, reakcijoms ir jausmams. Kai darbuotojas aiškiai suvokia savo atsakomybę, užuot kaltinęs aplinką ar save, pykdamas ar bijodamas, jis gali priimti sprendimą aiškiau komunikuoti, siūlyti sprendimus, ieškoti galimybių siekiant įgyvendinti savo ir įmonės tikslus.

Klientų atsiliepimai

Išdrįsau keisti savo darbo sritį. Galvoje sukosi visokių idėjų, ką norėčiau ir galėčiau veikti savo gyvenime. Tačiau nuo ko, ką ir kaip pradėti buvo neaišku. Jaučiau, kad man labai svarbu, jog mano veikla atitiktų mano vertybes ir galėčiau save realizuoti. Blaškiausi galvodama apie savo tikslą, link kur norėčiau eiti. Atlikus „The Passion test“ pavyko aiškiai susidėlioti savo gyvenimo prioritetus, tai kas iš tikro man svarbu. Ir žinau, kad tai yra tikrai MANO prioritetai, nes pati juos išvardinau ir pati testo pagalba aiškiai išjaučiau, kad šiandien jie yra patys svarbiausi. Rezultatai mane pačią labai nustebino, bet tuo pačiu man ir palengvėjo, kai supratau, kad siekdama savo tikslų nebemeluosiu pati sau ir sprendimus galėsiu priimti remiantis tuom, ar tai veda link mano penkių pagrindinių gyvenimo troškimų. Rekomenduoju Simoną, nes su ja viskas lengvai, šiltai, jaukiai, o svarbiausia saugiai. Aš jaučiausi priimta tokia, kokia esu. Dėkoju už įkvėpimą išdrįsti eiti tolyn.

Vaiva

Simonos vedami seminarai- gaivaus oro gurkšnis tada, kai “užsiveli”, nebežinai, kur ir kokia kryptimi judėti...asmeniniame gyvenime, pomėgiuose, darbuose... Dalyvavau jau ne vienoje Simonos organizuotoje savęs pažinimo grupėje su skirtingais Simonos siūlomais savęs pažinimo įrankiais, juk mokymosi procesas- nuolatinis! Atrodo, paprasta tiesa, kad visus atsakymus mes turime patys arba jie sklando aplink mus, bet Simonos aistra atverti akis ir leisti tuo patikėti/ užburia! Su ramybe, įžvalgumu, lengvumu drąsiai pažinti save ir imtis pokyčių ten, kur jau ilgai skauda

Laura

Netekau darbo įmonėje, kurioje išdirbau 25 metus. Dar nepasirašius susitarimo dėl darbo sutarties nutraukimo - susisiekiau su Simona ir paprašiau patarimo. Nuolat sekiau jos gyvenimą Facebook tinkle ir žavėjausi jos pokyčiais ir drąsa, domėjausi jos vedamais mokymais ir konsultacijomis. Pasakiau jai, kad turiu šansą kažką pakeisti savo gyvenime, bet nesu tikra KĄ ir KAIP? Ji pasiūlė atlikti “The Passion Test”, kuris padėtų man išsigryninti tikrąsias mano svajones. Atlikome testą ir išgryninome 5 mano svarbiausias šiame gyvenimo etape aistras! Taip geeeera paliko jau vien dėl to, kad tapo aišku, ko aš iš tikro trokštu širdimi, o ne protu!!! Ir tie norai nenuvylė, juk šįkart tai tikrai MANO, o ne tėvų, vaikų, vyro, kolegų ar draugų norai! Pradėjau pagal Simonos rekomendacijas laikytis tam tikrų ritualų ir tai padeda man artėti link tikslų įgyvendinimo. Praėjo tik 2 savaitės, o svarbiausias mano troškimas, kuris pagal 10-balę sistemą manęs pačios buvo įvertintas “0”, kas reiškia jog testo atlikimo dienai aš buvau visai toli nuo jo įgyvendinimo, šiai dienai jau drąsiai gali būti įvertintas “5”! Visiems, kas pasimetę ir nežinote, ko norite, kas Jums svarbu ir kurlink norite eiti, labai rekomenduoju Simonos konsultacijas, aiškiai pradžiai.

Rūta
Scroll to Top